Kulturskolans personal

Gruppbild på medarbetare.

Kansliet

Kontakta oss för frågor om våra kurser och ämnen.

kulturskolan@upplands-bro.se

Gunilla Åberg-Dahlberg

Gunilla Åberg-Dahlberg
verksamhetsledare
gunilla.abergdahlberg@upplands-bro.se
Telefon: 08-581 692 82

Anna Karin Norrby Sjöqvist

Anna Karin Norrby Sjöqvist
Tvärflöjt, orkester, administratör
anna-karin.norrbysjoqvist@upplands-bro.se
Telefon: 073-961 49 71

Våra lärare

Aina Steen
Ann-Kathrin Wigren

Ann-Kathrin Wigren
Fiol, piano, KAP, orkester
ann-kathrin.wigren@upplands-bro.se
Telefon: 073-961 49 74

Emanuel Åkerlund
Gitarr, elbas, musikprofil
emanuel.akerlund@upplands-bro.se
Telefon: 072-178 83 43

Filip Severinson
Fredrik Hellgren

Fredrik Hellgren
Trumpet, trombon, valthorn, orkester
fredrik.hellgren@upplands-bro.se
Telefon: 073-961 49 67

Henrik Falsin

Henrik Falsin
Gitarr, elbas, rockband, musikprofilen
henrik.falsin@upplands-bro.se
Telefon: 073-662 59 39

Kristian Brink

Kristian Brink
Saxofon, klarinett, orkester
kristian.brink@upplands-bro.se
Telefon: 073-557 89 69

Martin Dernhagen

Martin Dernhagen
Gitarr, elbas, musikproduktion, musikprofilen
martin.dernhagen@upplandsbro.se

Sara Lindell Heed

Sara Lindell Heed
Sång, ensemble, kör
sara.lindell-heed@upplands-bro.se
Telefon: 073-961 49 68

Trumlärare

Simon Liljeblad
Trummor, slagverk, rock/popgrupp
simon.liljeblad@upplands-bro.se
Telefon: 072-178 82 09

Sofia Olofsson
Stefan Moberg

Stefan Moberg
Cello, piano, orkester, arts & crafts
stefan.moberg@upplands-bro.se
Telefon: 072-178 81 53

Rebecka Bobäck
Veronica Halén
Åsa Källström

Åsa Källström
projektledare
asa.kallstromhellgren@upplands-bro.se
Telefon: 08-581 692 81

Text för lättläst (radera textmodulen om sidan inte ska ha lättläst)

Upp