Kulturskolans personal

Kansliet

Kontakta oss för frågor om våra kurser och ämnen.

Gunilla Åberg-Dahlberg

Gunilla Åberg-Dahlberg
Kulturskolechef
gunilla.abergdahlberg@upplands-bro.se
Telefon: 08-581 692 82

Anna Karin Norrby Sjöqvist

Anna Karin Norrby Sjöqvist
Tvärflöjt, orkester, administratör
anna-karin.norrbysjoqvist@upplands-bro.se
Telefon: 073-961 49 71

Åsa Källström

Åsa Källström
projektledare
asa.kallstromhellgren@upplands-bro.se
Telefon: 08-581 692 81

Våra lärare

Aina Steen
Ann-Kathrin Wigren
Catarina Eriksson

Emanuel Åkerlund 

Gitarr, elbas, musikprofilen

emanuel.akerlund@upplands-bro.se

Telefon: 072-178 83 43 


Filip Severinson
Fredrik Hellgren

Fredrik Hellgren
Trumpet, trombon, valthorn, orkester
fredrik.hellgren@upplands-bro.se
Telefon: 073-961 49 67

Henrik Falsin

Henrik Falsin
Gitarr, elbas, rockband, musikprofilen
henrik.falsin@upplands-bro.se
Telefon: 073-662 59 39

Kristian Brink

Kristian Brink
Saxofon, klarinett, orkester
kristian.brink@upplands-bro.se

Telefon: 072-178 83 45

Martin Dernhagen

Martin Dernhagen tjänstledig
Gitarr, elbas, musikprofilen
martin.dernhagen@upplandsbro.se

Peter Mikkola
Ulla Hansen

Ulla Hansen
Trumpet, trombon, keyboard, piano, gitarr, elbas
ulla.hansen@upplands-bro.se
Telefon: 073-961 49 66

Sofia Olofsson
Sara Lindell Heed

Sara Lindell Heed
Sång, ensemble, kör, musikprofilansvarig
sara.lindell-heed@upplands-bro.se
Telefon: 073-961 49 68

Stefan Moberg
Rebecka Bobäck
Veronica Halén

Text för lättläst (radera textmodulen om sidan inte ska ha lättläst)